Materiały na rolety

Wybierając odpowiedni materiał na rolety do własnego domu, pragnie się idealnie dopasować go do swoich potrzeb. Liczy się więc nie tylko grubość tkaniny i poziom przepuszczanego światła, ale również jej wygląd, kolor oraz ogólne wrażenie, jakie sprawia. Aby dobrze spełniać swoje funkcje, roleta musi być bowiem nie tylko trwała, ale również ładna i wpasowująca się w klimat domu. Warto więc zadbać o uważny wybór, aby dobrana tkanina do rolet przez długi czas pełniła swoją rolę.

Rolety dzień noc – jaki materiał dobrze się sprawdzi przy podwójnym zadaniu?

Aby wybrać dobry materiał do rolet dzień noc, należy zwrócić uwagę na ich wyjątkowe zadanie, którym jest precyzyjne regulowanie ilości światła wpadającego przez okno do danego pomieszczenia. Ich sekret leży w tkaninie składającej się z ciemniejszych i jaśniejszych pasów, które przepuszczają odmienne ilości promieni słonecznych. Pierwsze zazwyczaj wykonane są z półprzepuszczalnego materiału w różnych kolorach, a drugie z siatki, która występuje w różnych barwach. Często spotkać można modele z białą siatką, może ona jednak być urozmaicona z przeszyciami pasującymi kolorystycznie do ciemniejszego materiału lub być wykonana w takich samych barwach.

Same kolory rolet wewnętrznych typu dzień i noc są bardzo zróżnicowane. Istnieje wiele opcji w stonowanych barwach, od bieli, przez lekkie błękity, aż po brązy i kremowe odcienie. Jeśli jednak pragnie się postawić na bardziej wyraziste barwy jak czerwień, soczysta zieleń, czerń lub fiolet, to również bez problemu odnajdzie się wariant dla siebie. Choć budowa rolet tego typu zakłada jasne i ciemniejsze pasy, to istnieje wiele modeli, które różnią się między sobą grubością poszczególnych elementów, gładkością i rodzajem wykorzystanej tkaniny. W ofercie sklepu minirolety.pl znaleźć można aż 5 wariantów materiału na rolety dzień noc o nazwie Zebra. Każdy z nich odznacza się odmiennym ułożeniem pasów, inną kolorystyką oraz różniącymi się między sobą tkaninami.

Jednolita tkanina do rolet

Rodzaj tkaniny do rolet, na jaki się zdecydujemy, odgrywa dużą rolę w możliwości zaciemnienia pomieszczenia. Pragnąc lepiej odciąć się od promieni słonecznych, warto rozważyć jednolity materiał do rolet. Postawić można na trwałe, odporne i łatwe w czyszczeniu tkaniny poliestrowe, które zapewniają dobry poziom zaciemnienia, a także doskonale się prezentują. Ponadto zazwyczaj nie zbierają one na sobie kurzu, a do utrzymania ich w czystości wystarczy niewielka szmatka. Rolety tego typu często projektowane są tak, aby się nie gnieść, dzięki czemu na długo zachowują swój doskonały wygląd.

W tym przypadku wybór zależny jest od rodzaju splotu, jego gęstości oraz poziomu blokowania promieni słonecznych, który jest nam potrzebny. Jeśli zaś chodzi o kolory rolet wewnętrznych, to do najpopularniejszych należą stonowane szarości, brązy, błękity i odcienie bieli. Odnaleźć można również zielenie, żółcie, fiolety i inne, bardziej wyraziste kolory. Minirolety.pl posiada w swojej ofercie kilka rodzajów tkanin o różnym poziomie zaciemniania, dlatego z łatwością dopasować je można do pomieszczeń znajdujących się zarówno na wschodzie i południu, jak i do tych na zachodzie oraz północy.

Wybór idealnej tkaniny do rolet może nie być prosty. Znając swoje potrzeby, znacznie łatwiej dowiesz się jaki materiał będzie dla Ciebie odpowiedni, a dzięki temu wybierzesz rolety, które posłużą Ci przez wiele lat.

550

Zaakceptowanych projektów

300

Stałych Klientów

3

Nominacje do nagród

14

Lat doświadczenia